Warunki korzystania

Możesz pobrać moje projekty jako gratisy , możesz również przystosować je do własnych prac modyfikując kolor lub rozmiar.Jeśli chcesz przesłać mój projekt dalej podaj link do mojego bloga. Nie przywłaszczaj sobie mojej pracy jako własnej. Jeśli nie zaznaczono inaczej wszystkie prace są mojego autorstwa.

28 marca 2011

Fiszki genealogiczne

Witam ! Nie wiem czy można to zauważyć na moim blogu, ale oprócz grafiki, digital scrapbookingu bardzo interesuje mnie genealogia, którą się jeszcze do niedawna dość intensywnie zajmowałam. Ostatnio trochę zwolniłam, bo przy mojej młodszej dziewczynce, trochę to trudne do zrealizowania tzn. spokojne siedzenie i opracowywanie danych. Ale mam nadzieję, że będę miała na to coraz więcej czasu. Na razie realizuję graficzne projekty genealogiczne jak np. fiszki do zbierania podstawowych danych genealogicznych. Posłużyłam się przykładem fiszki z książki Rafała Prinke "Poradnik genealoga amatora". Zawartość fiszki nieco zmodyfikowałam. Tu przedstawiam Wam książkę (dla zainteresowanych poszukiwaniem swoich korzeni):


A tu moje projekty fiszek:






Fiszki są do wydrukowania w dowolnym formacie. W lewym górnym rogu piszemy oczywiście imiona i nazwisko interesującej nas osoby, natomiast w prawym górnym rogu jej unikalny numer (identyfikator). Obok tego numeru jest miejsce na numery pod którymi figurują rodzice danej osoby. Poniżej jeszcze dwa miejsca na numery małżonków (jeśli był więcej niż jeden). Jak było więcej niż dwóch to fiszkę musimy zdublować. No a cała reszta do wypełnienia według tego co jest napisane. W razie czego służę pomocą.


Pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz